Według Marcinkiewicza robi to 30 proc. członków PiS. Jeśli ma rację, to mamy problem (2024)

Robert Fonte Roldan Dziennikarz serwisu Fakt.pl

Data utworzenia:

Kazimierz Marcinkiewicz był gościem "Bez żadnego trybu". Poruszył między innymi gorący w ostatnich miesiącach temat rosyjskich wpływów w Polsce. Mocno oberwało się Konfederacji, jak i przedstawicielom jego byłego środowiska politycznego, czyli Prawa i Sprawiedliwości.

Były szef rządu stwierdził w trakcie rozmowy, że "Rosja już tu jest". — W Konfederacji 70 proc. ludzi świadomie lub nie, służy Rosji. W takim PiS-ie z 30 proc. służy Rosji, świadomie lub nie. W Koalicji Obywatelskiej są to niewielkie procenty — powiedział Marcinkiewicz.

Zaznaczył, że "do państwa polskiego to PiS wpuścił agentów i pożytecznych idiotów Rosji". — Jestem pewien, że dzisiaj w każdej instytucji państwowej mamy człowieka, który służy Rosji świadomie lub nie — usłyszeliśmy.

Czytaj też: Ludzie Ziobry doczekają się kary? Ćwiąkalski nie ma dla nich dobrych wieści. To może im grozić

Marcinkiewicz uderza w PiS i Konfederację. "Rosja już tu jest"

Były polityk, mówiąc o rosyjskich wpływach w Polsce, odwołał się do okresu 2015-2017. — Pamiętajmy, że w dwóch pierwszych latach PiS-u ministrem obrony narodowej był Macierewicz. On rozbroił polski wywiad i kontrwywiad, kompletnie do zera, doszczętnie i dzięki temu Rosjanie już tu są — powiedział.

Mówię to w momencie, kiedy Rosja nie tylko atakuje Ukrainę, ale wiadomo, że wysyła swoich agentów, żeby robić prowokacje w całej Europie. My dziś nie jesteśmy do tego przygotowani, bo mamy Rosję już tu

Zobacz także

Skandal na cały świat! Rosjanie w tajemnicy dogadali się z Niemcami
Rosja chce zmienić granice na Bałtyku. Komandor Dura komentuje nagły ruch Putina

— ocenił były premier.

Stwierdził, że za obecny stan rzeczy "absolutnie winę ponosi Kaczyński". Wspomniał przy tym także o politykach Konfederacji. — To są pożyteczni idioci w wielu wypadkach. Oni też są groźni, ale PiS jest dużo groźniejszy, bo rządził osiem lat, miał w swoich rękach totalnie wszystkie instytucje państwa — grzmiał w programie były szef rządu.

Skandal z udziałem posła Konfederacji. Zostanie ukarany przez partię? Bosak zabrał głos

Komorowski podsumował prezydenta Dudę. Nie był dla niego zbyt łaskawy... [WYWIAD]

Nowy przedmiot w szkole? Tego chcą posłowie. Wyjątkowo mówią jednym głosem

/3

Według Marcinkiewicza robi to 30 proc. członków PiS. Jeśli ma rację, to mamy problem (4)

Majdański Aleksander / newspix.pl

Były premier Kazimierz Marcinkiewicz.

/3

Według Marcinkiewicza robi to 30 proc. członków PiS. Jeśli ma rację, to mamy problem (5)

Majdański Aleksander / newspix.pl

Marcinkiewicz gościł w programie "Bez żadnego trybu".

/3

Według Marcinkiewicza robi to 30 proc. członków PiS. Jeśli ma rację, to mamy problem (6)

Majdański Aleksander / newspix.pl

Kazimierz Marcinkiewicz w redakcji "Faktu".

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Tematy: Kazimierz Marcinkiewicz Bez żadnego trybu. Podcast PiS Rosja

Masz ciekawy temat? Napisz do nas list!

Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty. Wiele listów publikujemy w całości. Wszystkie historie znajdziecie tutaj. Napisz list do redakcji: List do redakcji

Niespodziewany gość na komisji śledczej. Uznał, że będzie zeznawał zamiast Obajtka. Ależ chaos! Były minister zdrowia Adam N. z zarzutami Znany polityk zaskoczył swoim odejściem z PiS. Zajrzeliśmy w jego majątek. Przecieraliśmy oczy Kaczyński ma powód do wielkiego niepokoju. PiS może stracić wszystko! "To nie mrzonki"
Burza na prawicy po ujawnieniu kolejnych taśm ziobrystów. Giertych: Dlaczego pisowcy mnie oskarżacie? Gdzie jest Daniel Obajtek? Na komisję nie poszedł, za to zrobił coś takiego! Jakiej kary chce dla niego komisja? Wielka awantura z wagnerowcami w Czelabińsku. Odsiecz przyjechała z karabinami! Czarny scenariusz dla Polski. W razie ataku tak to będzie wyglądać? Wyciekły kolejne taśmy. Mogą wstrząsnąć Zjednoczoną Prawicą. Nie do wiary, co mówią o Morawieckim! Kolejna taśma ziobrystów, a na niej głośne nazwiska mediów. Każdy miał dostać po "bańce"
Rosja reaguje na decyzję polskiego MSZ. "Będzie bardzo przykro" Zajączkowska-Hernik uderza w Rożę Thun. Rzeczniczka Konfederacji nie hamowała się Tajna strategia "pana Kleksa od Giertycha". Zrobiliśmy symulacje. Widać wszystko Beata Szydło zapytana o niewygodną sprawę. Szybko ucięła temat Szef MSZ wprowadza restrykcje dla rosyjskich dyplomatów. Nie będą się już swobodnie poruszać "Tarcza Wschód" pod lupą wojskowych. Ekspert mówi wprost: Już straciłem nadzieję!
Afera w PiS. Zawieszony poseł rezygnuje z członkostwa w partii Kompromitująca wpadka rosyjskich służb. "Kompletny idiotyzm". Putin ma prawo być wściekły! Ostra reakcja Szczerby na oświadczenie Obajtka: "Nie ma świętych krów!". Doprowadzą go w kajdankach? Czarne chmury nad Suwerenną Polską. Zbigniew Ziobro przerywa milczenie Kogo wystawili Polska 2050 i PSL? Kandydaci Trzeciej Drogi do Parlamentu Europejskiego [LISTA] Nowa inicjatywa NATO ws. Ukrainy. Polska za, USA przeciw
Były współpracownik Macierewicza miał archiwum wojska. Po co? Wybory do Europarlamentu 2024. Oto kandydaci Lewicy do Parlamentu Europejskiego [LISTA] Poważna operacja Jarosława Kaczyńskiego. Wyciekły wstrząsające informacje! Kandydaci KO do Parlamentu Europejskiego [LISTA]. Te osoby powalczą o mandat europosła 32-latek przegrał walkę z chorobą. Pozostawił żonę i córeczkę. Wzruszający apel o pomoc Masakra w Rafah. Dziesiątki ludzi pogrzebały płonące gruzy
Wtorkowy Fakt Live 28.05 Gościem Marek Ast, poseł PiS Fakt LIVE 27.05. Gościem Ewa Zajączkowska-Hernik, kandydatka Konfederacji do PE To oni wystartują w poszczególnych okręgach. Kandydaci PiS do Parlamentu Europejskiego [LISTA] Tarcza Wschód ogłoszona. Rząd pokazał, jak chce bronić się przed Rosją
Według Marcinkiewicza robi to 30 proc. członków PiS. Jeśli ma rację, to mamy problem (2024)
Top Articles
Latest Posts
Article information

Author: Kareem Mueller DO

Last Updated:

Views: 6557

Rating: 4.6 / 5 (66 voted)

Reviews: 89% of readers found this page helpful

Author information

Name: Kareem Mueller DO

Birthday: 1997-01-04

Address: Apt. 156 12935 Runolfsdottir Mission, Greenfort, MN 74384-6749

Phone: +16704982844747

Job: Corporate Administration Planner

Hobby: Mountain biking, Jewelry making, Stone skipping, Lacemaking, Knife making, Scrapbooking, Letterboxing

Introduction: My name is Kareem Mueller DO, I am a vivacious, super, thoughtful, excited, handsome, beautiful, combative person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.